Igor
Македонија, Струмица
23/мај/2020 16:08:23
Модел Nissan
Гориво Гас / Бензин
Менувач Автоматски
Регистрација Македонска
Година на производство 2006 година
Километри 160000 km
Сила на моторот 172 kw
Половно
Можна е замена
Опис

Се продава Нисан Мурано 3.5 V6 230 КС аутоматик со 6 брзини, Бензин-Плин 2006 година со 160.000 реални километри (може проверка по ваша желба), со целосна сервисна историја. Возилото поседува најнова генерација на плински уред со автоматско подмачкување на вентилите.Од опрема поседува:
-Навигација
-Фабричка камера
-Кожен салон
-Греачи на седишта
-Електрични седишта со меморија
-Електрични стакла и ретровизори
-Биксенон светла со ЛЕД дневни светла
-Шибер
-BOSE озвучение со фабрички вуфер и цд шаржер за 6 цд.
-Темпомат
-Команди на волан
-Блокажа на диференцијали
-Прскалки на фарови
-Webasto греење со далечинско
-Фабрички затемнети стакла со а-тест
-Фабричка а-тестирана кука
-2 пара алуминиумски бандажи
Џипот има направено целосен сервис,со промена на уље во мотор и во мењач.
Може и замена.

Прати порака

Слични огласи

Автомобили MERCEDES-BENZ B 180 CDI AMG
€ 12.000
Струмица, Македонија
Автомобили SEAT KORDOBA 1.4MPI
По договор
Свети Николе, Македонија
Автомобили OPEL MERIVA 1.7- CDTI - 2007
€ 3.180
Велес, Македонија
Автомобили PEZO 4007
€ 8.000
Куманово, Македонија