HP COMPAQ 8200 ELITE SFF / I5 / KOMPJUTER / КОМПЈУТЕР

Додај во омилени Прати порака

€ 150

Hristijan
Македонија, Струмица
12/мај/2020 17:18:52
Интерна меморија 500 GB
RAM 4 GB
Половно
Опис

Се продава одлично зачуван компјутер HP Compaq 8200 Elite Small Form Factor.

Компјутерот е одличен, може да се користи за секаква намена, командите ги извршува со леснотија и доаѓа со фабричка Windows 7 Pro лиценца. Сега е со Windows 10 Pro, upgrade преку лиценцираниот Windows 7 Pro.

Конфигурација:

CPU: i5 2500 @ 3.30GHz, Max Turbo 3.70 GHz, 6 MB Cache, 4 cores

Intel HD Graphics

RAM: 4GB

HDD: 500GB

DisplayPort v1.1a and VGA video interfaces

Прати порака

Слични огласи

Автомобили NISSAN MURANO 3.5 V6
€ 10.499
Струмица, Македонија
Автомобили BMW X5 3.0D
€ 15.500
Струмица, Македонија
Автомобили AUDI A4 1.9
€ 3.690
Струмица, Македонија
Автомобили VW TOURAN 1.9
€ 4.500
Струмица, Македонија